Znajdowanie wiadomości w Internecie dzięki blogom informacyjnym

Ponieważ gazety drukowane każdego dnia tracą subskrybentów, ludzie znajdują inne opcje, aby być na bieżąco ze swoimi wiadomościami. Sprzedaż gazet osiągnęła swój szczyt w 1970 roku, kiedy każdego dnia w kraju sprzedawano około 62 milionów gazet. Jednak wraz ze wzrostem liczby ludności w USA sprzedaż gazet nie nadąża. Szacuje się, że każdego dnia sprzedaje się około 55 milionów gazet.

W latach dwudziestych średnia kupowana gazeta na gospodarstwo domowe osiągnęła najwyższy poziom 1,3. W latach siedemdziesiątych liczba ta zaczęła spadać poniżej 1 papieru na dom. Do roku 2000 liczba spadła do 0,53 gazet na gospodarstwo domowe.

Jednym z powodów jest to, że ludzie po prostu nie czytają tyle, ile kiedyś. Ludzie wydają się być bardziej zajęci niż kiedykolwiek i po prostu nie poświęcają czasu na dalsze czytanie.

Wielu zmienia swoje nawyki informacyjne, oglądając  trzy wielkie wiadomości sieciowe i programy informacyjne w telewizji kablowej zamiast gazety. Przy tak wielu opcjach wiadomości telewizyjnych wydaje się, że istnieje stacja informacyjna na każdy gust.

Podczas gdy wielu „starszych” dorosłych nadal walk high league woli gazety, wydaje się, że „młodsi” dorośli wolą otrzymywać wiadomości z Internetu. Wiadomości telewizyjne nadal są najczęściej odwiedzanym źródłem wiadomości, ale internet szybko staje się ulubionym źródłem wiadomości, zwłaszcza w postaci blogów informacyjnych, portali informacyjnych i gazet internetowych.

Wiadomości internetowe zyskują na popularności każdego dnia. Praktycznie każda większa gazeta ma wersję gazety internetowej. Pionierzy, tacy jak Mike Drudge, są liderami wśród niezależnych dostawców wiadomości. W sieci istnieje niezliczona ilość blogów z wiadomościami.

Jednym z powodów, dla których blogi z wiadomościami są tak popularne, jest to, że mogą być używane jako kanał RSS. Dzięki temu kanał wiadomości może być używany na innych blogach w sieci, a także może być czytany przez znacznie więcej widzów. Ludzie uwielbiają także blogi z wiadomościami, ponieważ możesz zostawiać komentarze, a to tworzy dialog na temat historii, co jest świetnym sposobem na poczucie, że jesteś częścią historii.

Chociaż gazety mogą spadać, nie oznacza to, że ludzie przestali czytać wiadomości, tylko skąd je czytają. Wygląda więc na to, że jeśli nie dostajesz wiadomości online, wkrótce możesz znaleźć się w mniejszości.