چه زمانی لازم است تا کسب و کار خود را آنلاین کنیم؟!

تا حالا به این فکر کردین کسب و کارتون رو آنلاین کنید؟ اگه هنوز این تصمیم رو نگرفتی پس همین الان شروع کن چون هر چه زودتر شروع کنی بهتره.

همانطور که می دانید کسب و کارهای اینترنتی روز به روز در حال گسترش هستند و اکنون در هر زمینه ای که فکرش را بکنید نسخه آنلاین آن وجود دارد. مثلا خرید اینترنتی زعفران از کشاورز! همانطور که می بینید، کسب و کارهایی آنلاین شده اند که ما هرگز انتظار نداشتیم آنلاین شوند.

از تعمیرات آنلاین گرفته تا سوپرمارکت های آنلاین، مشاغلی هستند که روز به روز در حال افزایش هستند. به جرات می توان گفت تا سه سال دیگر تعداد کسب و کارهای آنلاین تا 3 برابر افزایش می یابد و مردم به تدریج به این باور می رسند که برای رفع نیازهای خود باید از اینترنت استفاده کنند.

قبلا در مورد مزیت های کسب و کار اینترنتی زیاد صحبت کرده ام، اما الان شرایط فرق کرده است، با شرایط اقتصادی و کاری که در کشور ما وجود دارد، بهترین کار راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. این مقاله را حتما تا انتها بخوانید زیرا در این مقاله قصد دارم در مورد اینکه چرا باید کسب و کار اینترنتی خود را در اسرع وقت راه اندازی کنید صحبت کنم. پس این دست و آن دست را رها کن و همین الان قدم اول را برداری. اولین قدم خواندن این مقاله است. با من بمون

چرا باید هر چه زودتر یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

در ادامه مواردی را ذکر می کنم تا متوجه شوید که دیگر دیر شده است و باید هر چه زودتر کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید تا عقب نمانید.

نابودی مشاغل سنتی

همانطور که گفتم الان همه چیز آنلاین است. بسیاری از مشاغل سنتی کند شده اند. نمونه بارز آن تاکسی ها و آژانس هایی است که با آمدن اسنپ تعطیل شده اند و به تدریج در بین مشاغل سنتی از بین می روند. این روند ادامه دارد و در آینده ای نه چندان دور کسب و کارهای سنتی به کلی نابود خواهند شد.

این دلیلی است که مردم از جستجوهای اینترنتی برای رفع نیازهای خود استفاده می کنند. خرید آنلاین به شدت افزایش یافته است و این روند ادامه خواهد داشت. از اینستاگرام گرفته تا گوگل، همه برای رفع نیازهای خود ابتدا به این دو مراجعه می کنند.

همه ما هم همینطور! برای خرید یک محصول ابتدا از اینترنت برای دیدن تصاویر، مشخصات، قیمت و مقایسه آن با سایر برندها استفاده می کنیم. و سپس آن را به صورت آنلاین سفارش می دهیم.

در صورت عدم امکان، سعی می کنیم آن را به صورت آفلاین آماده کنیم. اما در بسیاری از موارد اگر همه چیز لازم باشد، کارمان را آسان کرده و به صورت آنلاین سفارش می دهیم.

بنابراین، این سلاحی نیست که کسب و کار خود را به روش سنتی راه اندازی کنیم. چنین چیزی اصلا عقلانی نیست. در شرایطی که همه چیز آنلاین می شود، کار به صورت سنتی یک اشتباه بزرگ است. در ادامه در مورد مزیت های کسب و کارهای اینترنتی نسبت به کسب و کارهای سنتی بیشتر توضیح خواهم داد.

نبود شغل و اشتغال

بسیاری از دوستانی که روزانه به پشتیبانی آنلاین سایت پیام می دهند شکایت دارند که مدرک لیسانس یا فوق لیسانس دارند اما جایی نمی توانند استخدام شوند.

بیایید با هم صادق باشیم. با شرایط فعلی کشور ما استخدام در یک شرکت خصوصی یا دولتی خوب بسیار بسیار سخت است. هم تجربه کار می خواهد و هم مهمانی!

همه چنین شرایطی ندارند. شاید یک درصد از بیکاران شرایطی داشته باشند که به راحتی استخدام شوند.

سوالی که از شما عزیزان دارم این است که تا کی می خواهید صبر کنید؟ تا کی می خواهید در شرکت یا کارخانه ای استخدام شوید که مطمئنم نمی خواهید در آن کار کنید، تلاش کنید و در را بکوبید؟

چرا فکر می کنید چون درس خوانده اید باید به راحتی استخدام شوید؟ چرا کسب و کار خود را راه اندازی نکردید؟ چرا یک بار فکر نکرده اید که شما هم می توانید صاحب کسب و کار باشید؟

من فکر می کنم شرایط فعلی بهترین شرایط برای مجبور کردن هر کسی به راه اندازی کسب و کار خود است. البته این تنها راه و بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. به جرات می توانم بگویم که راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بهترین گزینه برای هر کسی است.

داشتن استقلال مالی

اگر واقعاً می خواهید ثروتمند شوید، با کار کردن برای دیگران یا کارمندی این اتفاق نمی افتد! به گفته یکی از بزرگان، با درآمد ثابت ماهانه نمی توان به شرایط مالی ایده آل دست یافت.

دقیقا همینطور است. اگر واقعاً می خواهید به استقلال مالی برسید، درآمد شما باید تصاعدی باشد، یعنی ماه به ماه افزایش یابد. که کسب و کار اینترنتی به شما کمک می کند تا چنین اتفاق خوبی را در کسب و کار خود رقم بزنید.

بارها گفته ام که با کسب و کار اینترنتی می توانید به درآمدی برسید که شاید حتی بعد از چند سال کار برای دیگران به آن نرسید. نمی خواهم شما را تحریک کنم و شعار بدهم، اما مطمئن باشید اگر کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشید، چنین اتفاقی در زندگی شما خواهد افتاد.

اگر به دنبال درآمد ثابت ماهیانه هستید و از این درآمد راضی هستید، بهتر است به شغل فعلی خود پایبند باشید. اما اگر می خواهید درآمد ثابت و تصاعدی داشته باشید، بهترین کار این است که یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید.

داشتن استقلال زمانی

 

یکی دیگر از مشکلاتی که دوستان کارمندان با آن مواجه هستند نداشتن استقلال زمانی است. چرا نباید از نظر زمانی آزاد باشید؟ چرا نباید هر زمان که دوست دارید سفر کنید؟ چرا نباید هر زمان که دوست دارید دست از کار بکشید؟

هیچ کسب و کاری نمی تواند به شما استقلال زمانی بدهد مگر کسب و کارهای آنلاین! در کسب و کار اینترنتی چون همه چیز خودکار است و درآمد شما در هر کجا که هستید سر جای خود است، می توانید هر زمان که بخواهید به خودتان مرخصی بدهید.

بارها برای من پیش آمده، مسافرت رفته ام و درآمدم مناسب بوده است. حتی زمانی که به هر دلیلی سر کار نبودم، درآمد داشتم. تنها با یک لپ تاپ و اینترنت می توانید تجارت آنلاین خود را در هر کجا که هستید کنترل کنید.

این یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث شد من عاشق کسب و کار اینترنتی شوم و همچنین باعث می شود که هر چه زودتر کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

عدم استقلال گاهی اوقات شما را از لذت بردن از زندگی محروم می کند. خیلی سخت است که همیشه سر کار باشید. تا وقتی برای دیگران کار می کنی، همان آش و همان کاسه است.

سرمایه کمتر مورد نیاز

اگر هم اکنون می خواهید مغازه ای اجاره کنید یا دفتری را رهن کنید، به سرمایه زیادی نیاز دارید. با دو برابر شدن قیمت ها بیشتر و بیشتر شده است. سرمایه ای که باید برای اجاره یا رهن محل کار خود فقط در ابتدای کار پرداخت کنید!

از طرفی اگر این همه هزینه کنید و نتیجه نگیرید ضررهای سنگینی خواهید دید. حتی با وجود اینکه همه چیز آنلاین است، راه اندازی یک کسب و کار سنتی یک ریسک بزرگ در نظر گرفته می شود.

به نظر من خیلی از دوستانی که کسب و کاری راه نمی اندازند مشکل سرمایه دارند. آنها فکر می کنند برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به سرمایه زیادی نیاز است. از جاهای مختلف شنیده اند که مثلاً برای راه اندازی سایت در همان ابتدا باید 20 میلیون هزینه کنند و … در صورتی که اصلا اینطور نیست!

مطمئن باشید که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به سرمایه اولیه بسیار بسیار کمتری نیاز دارید. چرا که بستر اصلی کسب و کارهای آنلاین یک وبسایت است و راه اندازی وبسایت این روزها اصلا سخت نیست!

بنابراین، برای شروع نیازی به صرف هزینه زیادی ندارید. با سایت ساز وردپرس به راحتی می توانید در کمتر از چند ساعت یک وب سایت راه اندازی کنید. البته به سلیقه خودت!

بله، با وردپرس نیازی به پرداخت هزینه های سنگین به شرکت های طراحی سایت برای راه اندازی و طراحی سایت ندارید. شما می توانید وب سایت خود را بدون هیچ دانش، تخصص یا تجربه قبلی بسازید.

تبلیغات کم هزینه

 

یکی از مهمترین کارهایی که برای رشد کسب و کار خود باید انجام دهید، تبلیغ آن است. دید بیشتر مهمترین چیز در جذب مشتریان بیشتر است. تا زمانی که مشتریان بیشتری جذب نکنید، نمی توانید موفق شوید.

در کسب و کارهای آنلاین نیازی به پرداخت هزینه های سنگین برای تبلیغات کسب و کار خود ندارید. با ابزارهای دیجیتالی که در اختیار دارید، می توانید مشتریان زیادی را حتی بدون صرف هزینه برای خود فراهم کنید.

یکی از بهترین ابزارها در دنیای تجارت آنلاین استفاده از محتوا است. بازاریابی محتوا بهترین روش بازاریابی برای جذب مشتریان هدف است. با تولید محتوا و بازاریابی از طریق آن می توانید مخاطبانی را به سمت کسب و کار خود جذب کنید که برای شما بسیار بسیار ارزشمند خواهد بود.

مخاطبانی که عاشق کسب و کار شما می شوند. حتی ممکن است مخاطبانی که از این طریق با کسب و کار شما آشنا می شوند، افراد دیگری را نیز با کسب و کار شما آشنا کنند.

به همین دلیل است که می گویند با کسب و کار اینترنتی در هر شرایطی می توان درآمد کسب کرد. زیرا همیشه مخاطبان یا مشتریانی هستند که کسب و کار شما را به دیگران معرفی می کنند.

با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می توانید سیستمی برای خود ایجاد کنید که درآمد شما کاملاً خودکار باشد. حتی زمانی که سر کار نیستید، سایت شما برای شما درآمدزایی خواهد کرد. اثری که برای خیلی ها قابل درک نیست.

با توجه به صحبت هایی که در اینجا داشتیم می توان گفت کسب و کارهای سنتی دیگر جایی در دنیای تکنولوژی ندارند و دیر یا زود شاهد همه گیری کسب و کارهای آنلاین هستیم پس از الان به فکر شروع یک کسب و کار اینترنتی باشید.

الهام گرفته از سایت محتوامون