چرا آنتی ویروس نیاز داریم؟

بدون شک، برنامه های کاربردی آنتی ویروس به محافظت از رایانه کمک می کنند. یک برنامه AV فعال، هوشمند و واکنشی بسیاری از انواع برنامه های مخرب را در رایانه شخصی خنثی می کند. به عنوان مثال، یک برنامه AV نه تنها اسکن‌ها را در پس‌زمینه اجرا می‌کند، بلکه به دنبال تهدیدهای بی‌صدا نیز می‌گردد. این تهدیدات خاموش در پس‌زمینه کمین می‌کنند و منتظر می‌مانند تا یک اقدام خاص قبل از اینکه خود را فعال کنند. اسکن ها عملکرد اصلی نرم افزار AV هستند. جستجوی تهدیدات پس‌زمینه یکی از دلایل اصلی سودمندی اپلیکیشن AV برای هر کاربر رایانه شخصی است.

همانطور که اشاره کردیم، برخی از ویروس ها قبل از فعال شدن منتظر می مانند یا نیاز به نوعی عمل دارند. یک برنامه آنتی ویروس هوشمند 24/7/365 به دنبال مهمانان دیجیتال نامناسب اجرا می شود. یک اسکن AV در کل سیستم رایانه شخصی بررسی می‌شود تا مشخص کند که آیا فایل‌های مخرب یا مشکوک روی رایانه شخصی وجود دارد یا خیر. پس از یافتن، موجودیت ناخواسته به حالت قرنطینه می رود تا زمانی که کاربر موجودیت مخرب را از رایانه شخصی حذف کند. در حالی که در این صندوق، نهاد نمی‌تواند شروع به کار کند.

 

برنامه‌های AV هوشمند به‌طور خودکار بدون ورودی کاربر اجرا می‌شوند. یک برنامه پیشگیرانه AV اسکن ها را اجرا می کند، فایل های مخرب را جستجو می کند و ویروس ها را قرنطینه می کند، در حالی که شما بر روی کارهای روزمره خود بدون وقفه کار می کنید.

یک برنامه AV برای رایانه های خانگی نیز مفید است. همه‌گیری ما را به سمت کار کردن از خانه سوق داده است و ایمن بودن در حین کار از خانه مستلزم دقت و ثبات است. نصب یک برنامه AV در خانه فقط به نفع مراقبت طولانی مدت کامپیوتر است. شما یک رایانه شخصی در دفتر را از داشتن برنامه آنتی ویروس مستثنی نمی کنید، چرا همین کار را برای رایانه شخصی خانگی انجام دهید؟

در حالی که رایانه های شخصی خانگی به عنوان ایستگاه های کاری دیده نمی شوند، رایانه های شخصی خانگی به همان اندازه برای ویروس ها ارزشمند هستند. در سال گذشته، رایانه های شخصی خانگی به رایانه های شخصی کاری تبدیل شده اند. این ایده خوبی است که AV را به همه رایانه‌های شخصی خانگی اضافه کنید، چه برای کار استفاده شوند یا نه.

کاهش هزینه های کسب و کار

یکی از مزایای اصلی ترکیب استراتژی AV در سراسر شرکت شما این است که هزینه کسب و کار را در کوتاه مدت و بلند مدت کاهش می دهد. به عنوان مثال، یک مدافع پیشگیرانه و هوشمند AV به کارگران این امکان را می دهد که به جای سر و صدا کردن (و احتمالاً نادیده گرفتن) اعلان های AV به کار خود ادامه دهند. اگر کارگران به نرم افزار AV اجازه دهند تمام کارهای سنگین را انجام دهد، نیازی به صرف زمان برای عیب یابی ویروس نخواهند داشت.

در نهایت، AV در صورت آلوده شدن رایانه به بدافزار از خرابی جلوگیری می کند. درک این نکته مهم است که یک کامپیوتر از کار افتاده به معنای از دست دادن بهره وری است. وقتی یکی از اعضای تیم تجاری قادر به کار نباشد، کسب و کار در حال از دست دادن پول است. یک کامپیوتر آلوده بسته به میزان بد بودن ویروس ممکن است ساعت ها – یا حتی روزها – برطرف شود. همه کسب‌وکارها به دنبال کاهش هزینه‌ها هستند و هزینه AV به نفع کسب‌وکار است.

نتیجه

داستان‌های بی‌شماری درباره شرکتی که هدف باج‌افزار است، متأسفانه به یک امر عادی تبدیل شده است. به عنوان مثال، حمله اخیر باج افزار به خط لوله استعماری اهمیت اجرای یک طرح امنیت سایبری را نشان می دهد. در تحقیقات اولیه، آسیب‌پذیری‌های اصلاح‌نشده در سیستم و یک ایمیل فیشینگ یافت شد که با موفقیت یک کارمند را فریب داد. در حالی که یک آنتی ویروس به محافظت از کاربران نهایی که در برابر حمله فیشینگ تسلیم شده اند کمک نمی کند، آموزش امنیتی مناسب می تواند مفید باشد. علاوه بر این، آسیب‌پذیری اصلاح‌نشده تنها بر عهده ارائه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات مدیریت‌شده است.

اخلاقیات داستان: یک نرم افزار آنتی ویروس را بدون توجه به سیستم عاملی که یک کسب و کار پیاده سازی می کند، نصب کنید. هر چه آموزش های امنیتی و آموزشی بیشتر ارائه شود، زمان بیشتری را می توان صرف درآمدزایی، اجرای امور روزمره و انجام وظایف لازم برای پروژه ها کرد. یک تجارت هوشمند پروتکل های امنیت سایبری را برای کل سازمان پیاده سازی می کند.

سایت نادمارکت