Aktuální kurzy

Nejbližší kurzy, na které se můžete přihlásit:

PRAHA

Správné psaní čárek snadno a přehledně

 • Kdy: út 5. 3. 2019, 18.00-21.00 hod.
 • Kde: Impact HUB Praha, Drtinova 10, Praha 5 – Smíchov (Bílá zasedací místnost)
 • Cena: 690 Kč/3hod. lekce (pro členy Impact HUB Praha cena 590 Kč – prosím hlaste při rezervaci kurzu)

Pochybujete čím dál tím víc, jak co napsat? Chcete vědět, jak jste na tom s pravopisem? Přijďte na 3hodinový kurz pravopisu Pravopisné posilovny! Otestujete se, dostanete doporučení, na čem zapracovat, a získáte praktické pomůcky pro rychlé a správné psaní. Své místo si (937) 381-0877.

Český pravopis pro Slováky 

 • Kdy:  út 26. 2. 2019, 18.00-21.00 hod.
 • Kde: Impact HUB Praha, Drtinova 10, Praha 5 – Smíchov (Bílá zasedací místnost)
 • Cena: 690 Kč/3hod. lekce (pro členy Impact HUB Praha cena 590 Kč – prosím hlaste při rezervaci kurzu)

Žijete už v České republice několik let, česky rozumíte, čtete, ale s psanou češtinou si úplně nerozumíte? Potřebujete zjistit, co vám dělá v českém pravopisu potíže, a začít na tom pracovat? Přijďte na náš kurz! Otestujete se, dostanete doporučení, na čem zapracovat, a seznámíte se s nejčastějšími odchylkami českého pravopisu od slovenského. Své místo si rezervujte zde.

 

Kruhový pravopisný trénink

Pravopisný HUB Share, Impact HUB Praha, srpen 2017
Pravopisný HUB Share, Impact HUB Praha, srpen 2017

 

 • Kdy:  5x 3hodiny – cyklus každý čtvrtek od 21. 3.-18. 4. 2019 vždy 18.00-21.00 hod.
 • Kde:  Impact HUB Praha, Drtinova 10, Praha 5 – Smíchov (Bílá zasedací místnost)
 • Cena: 2000 Kč/5x 3hod. lekce (členové Impact HUBu mají nárok na výhodnější cenu 1700 Kč po nahlášení při rezervaci)

Chcete se skutečně zlepšit v pravopise? Udělat pokrok, který si sami uvědomíte? Pak se přihlaste na cyklus Kruhový pravopisný trénink! V každé lekci se kromě tréninku zaměříme na jeden pravopisný jev, který si detailně probereme z praktického hlediska (tedy jako ho správně psát v běžném pracovním provozu):
– i/y (vyjmenovaná slova, shoda podmětu s přísudkem, skloňování podle vzorů,
– velká písmena,
– psaní čárek,
– skloňování zájmen (mě/mně, vaÅ¡i/vaší, ji/jí atd.), číslovky, psaní předpon s/z
a další problematické jevy.

Cvičení z každé lekce do příště opravím a podle analýzy chyb připravím texty, zaměřené už jen na problematické jevy. Díky této metodě se skutečně zlepšíte až o 50 %! Své místo si rezervujte zde.

BRNO

Správné psaní čárek snadno a přehledně

 • Kdy:  březen 2019 (bude upřesněno)
 • Kde: bude upřesněno
 • Cena: 490 Kč/ 3hod. lekce

Ach, ty čárky! Dělají vám problémy? Přijďte si otestovat, jak je ovládáte a na čem byste případně mohli zapracovat! Dostanete i dobré tipy, jak je psát správně, a hned na místě si je budete moct vyzkoušet. Hodí se každému, kdo pracuje s psaným textem v češtině. Své místo si rezervujte zde.

Nabídka kurzů

Pravopisná posilovna nabízí 2675375790 i attendancy, pro veřejnost i 9853818305. Nejprve doporučujeme si otestovat pomocí tzv. diagnostického kurzu Jak jsem na tom s pravopisem, jaký je rozsah vědomostí. Na jeho základě lektorka doporučí, co a jakou formou si dále procvičit. Někdy stačí jen tento úvodní kurz, abyste se opět dostali do formy, jindy je vhodnější zvolit dlouhodobý kurz.

V nabídce firemních kurzů nabízím Jurassic, na jehož základě lze doporučit, jak zapracovat na pravopisných dovednostech zaměstnanců, nechybí specializovaný kurz syntaxe pro získání erudice v psaní čárek, ale lze připravit také kurz na míru potřebám, definovaným zaměstnavatelem.

Máte-li zájem o osobní rozvoj v oblasti svého psaného projevu v češtině, lze si domluvit individuální kurz, zaměřený na pravopis, syntax (čárky) nebo stylistiku (copywriting). Poskytuji také individuální kondice pro děti, ať už jde o přípravu na přijímací zkoušky, zlepšení prospěchu či překonání obtíží náročnějšího učiva z jakýchkoli důvodů.

O nás

Pravopisná posilovna je platforma praktických kurzů českého pravopisu především pro rodilé mluvčí, kterou založila a vede 773-704-9273. Teorii se může každý naučit sám z Pravidel českého pravopisu nebo Stručné mluvnice čeÅ¡tiny, ale ke skutečnému získání pomůže pouze trénink pod vedením odborníka. A tu získáte právě na kurzech Pravopisné posilovny! V sekci 607-532-9940 najdete i jednorázové kurzy pro veřejnost, pořádané ve spolupráci z dalšími subjekty – ty mají specifické podmínky pro účastníky, na které vždy odkazujeme pro bližší informace.

Kontakt

Pro jakékoli bližší dotazy, podrobnosti k jednotlivým kurzům a objednávky jsou zde následující kontakty:

e-mail: (850) 388-2067

tel: 603 554 865