Üye Girişi

Kullanıcı Adı :
Parola :
 


AV.TR
alan adı sadece avukatlık meslek grubuna yönelik bir uygulamadır.Bu sebeple AV.TR uzantılı alan adını sadece Türkiye Barolar Birliği 'ne kayıtlı avukatlar belirli prosedürlerin yerine getirilmesi sonucunda alabilirler.

AV.TR uzantılı alan adlarını alan avukatlar veya avukatlık büroları, bu alan adı altında web sitesi açabilir ve e-posta hesapları kullanabilir.

Her avukat mensubu olduğu avukatlık bürosu veya avukatlık ortaklığının alan adı tahsisi alması yanında kendi adına da ayrıca alan adı başvurusu yapabilir.


Av.tr
alt alan adının tahsisi konusunda tek yetkili başvuru ve karar mercii Türkiye Barolar Birliği'dir. Avukatların alabilecekleri isimler TBB tarafından bazı kurallara bağlanmıştır. Bu kurallar çerçevesinde avukatların adları ve soyadları dikkate alınarak isim seçenekleri üretilmektedir.

TBB tarafından belirlenen kuralları okumak için tıklayın.

Alan adlarının dağıtımı "önce gelen alır" prensibiyle yapılmaktadır.Bu bakımdan almayı düşündüğünüz alan adı sizden önce aynı adı veya soyadını taşıyan bir başkası tarafından alınabilir.İstenilen alan adının halen kullanımda olup olmadığını aşağıdaki alanda sorgulayabilirsiniz.


7 Eylül 2010
tarihinde Reklam Yasağı Yönetmeliği'nde yeni düzenlemeler yapılmış ve Resmi gazetede yayınlanmıştır.

Yönetmeliğin internet paragrafında "Bu Yönetmelik kapsamında olanlar, mesleki faaliyetlerini internet üzerinden sürdürmek, müvekkillerini bilgilendirmek, mesleki makalelerini ve bilimsel çalışmalarını yayımlamak amacıyla internet sitesi açabilir." ibaresi bulunmaktadır.

Avukatların web sitesi açma ve Sanal Ofis kullanımına olanak tanıyan yeni yönetmeliği okumak için 970-520-8142.


Başvuru sırasında kullanılacak bilgileriniz Türkiye Barolar Birliği kayıtlarıyla uyumlu olmalıdır. Bu bakımdan TBB kayıtlarınızın güncelliği başvurunun süratle tamamlanması konusundaki en önemli etkendir.

Normal süreç işlediğinde yaklaşık bir hafta içerisinde alan adınız kullanıma hazır hale gelebilmektedir.

Türkiye Barolar Birliğinde kayıtları güncel olmayan avukatların alan adı işlemlerini tamamlayabilmek için önce bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Alan adı işlemleri ancak bu aşamadan sonra devam edebilir.


Alan adı için yapılan başvuru onaylandığı zaman hem bizim tarafımızdan hem de Barolar Birliği tarafından uyarılacaksınız. Bu aşamadan sonra artık alan adınız kullanıma hazırdır.

Alan adınız kullanıma açıldıktan sonra, başvurunuz esnasında belirlediğiniz kullanıcı adınız ve parolanızla www.avtr.net'e giriş yaparak web sitenizi kolayca (teknik bilgiye ihtiyaç duymaksızın) oluşturabilecek ve e-posta hesaplarınızı yönetebileceksiniz.

Eğer web sitenizi hazır şablonları kullanmadan kendiniz hazırlayacaksanız veya bir başkasına hazırlatacaksanız dosya transferi yapabilmeniz için gerekli olan FTP erişim bilgileriniz kurulum aşamasında size bildirilecektir.


Alan adınız onaylandıktan sonra www.avtr.net'e kullanıcı adınız ve parolanızla giriş yaparak e-posta hesaplarınızı açabilir, silebilir, e-posta hesaplarınızın kotalarını dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Açılan E-posta hesapları ile ister bilgisayarınızda bulunan MS Outlook veya Outlook Express gibi programlar yardımıyla ister Webmail ara yüzünü kullanarak İnternet tarayıcınız aracılığıyla maillerinize her yerden ulaşabileceksiniz. Yine aynı şekilde yeni nesil pop3 destekli cep telefonlarıyla da maillerinize ulaşmanız mümkündür.

E-Posta hesaplarınızı bilgisayarınıza kurmanıza yardımcı olmak için hazırlanan dökümanlara ulaşmak için (218) 825-7314.


Satın alınan paket verilen hosting hizmetinin yıllık kirasıdır.Yine aynı şekilde her yıl ODTU'ye ödenmesi gereken alan adı kirası da bu fiyata dahildir.

Sözkonusu yenilemenin zamanında yapılmaması neticesinde ODTU alan adının kullanımını duraklatmakta ve hizmeti askıya almaktadır. Bu duruma düşmemek için gerekli yenileme bilgileri size bir ay önceden E-posta yoluyla bildirilecektir.

Ödemenizi kredi kartıyla ve taksit imkanlarını kullanarak yapabileceğiniz gibi, banka havalesi ve EFT ile de yapabilirsiniz.


Neden AV.TR uzantılı alan adı ?

1 - Avukatlık Kariyerinizi, çalışmalarınızı ve büronuzu tanıtabilecek, arzu ettiğiniz tüm içeriği istediğiniz dillerde web siteniz üzerinden sunacaksınız.

2 - Web sitenizi yurt içi ve yurt dışında bulunan arama motorlarına kaydettirerek, internet üzerinden yapılan aramalarda erişilebilir bir avukat olacaksınız.

3 - Kendi alan adınız altında profesyonel mail hesabı (POP3) kullanabileceksiniz.

4 - Kartvizitinizde ve antetli evraklarınızda bu adresleri kullanarak mesleki prestijinize katkıda bulunacaksınız.

5 - AV.TR alan adları "önce gelen alır" prensibi ile dağıtıldığı için benzer isim taşıyan avukatlardan ve mesleğe yeni katılacak avukatlardan önce davranmış olacaksınız.

.Av.Tr Uzantılı Alan Adı Sorgulama
...